Skuteczne odchudzanie

odchudzanie

Wieczna zmora wszystkich pań (choć obecnie często odchudzają się także panowie). Nadprogramowe kilogramy, fałdki tłuszczu, ociężałość, nieatrakcyjny wygląd. Właśnie takie kwestie zmuszają ludzi do „wzięcia sprawy w swoje ręce” i rozpoczęcia odchudzania.

Niestety tak, jak i w innych dziedzinach życia, dla większości ludzi liczy się szybki efekt, najlepiej bezbolesny i z trwałym efektem. Stąd popularność słynnych diet cud, głodówek, wywoływania wymiotów itp. Skutki są opłakane: wyniszczony organizm, złe samopoczucie, wypadające włosy, łamiące się paznokcie, zniszczona wątroba, efekty jojo – można by długo wymieniać.

Podobnie z ćwiczeniami odchudzającymi. Stawiamy na ilość i obciążenie. Bieganie, siłownia, pływanie. Skutkuje to często przeciążeniem organizmu oraz... brakiem efektów. Dlaczego? Gdyż ćwiczenia odchudzające są źle dobrane, gdyż nie mamy planu treningowego, bo podjadamy po nocach tłuste smakołyki itd. itp.

Tak jak plan treningowy także proces skutecznego odchudzania powinien być kompleksowy. Liczą się właściwe ćwiczenia odchudzające, suplementacja diety oraz zmiana jadłospisu. Dopiero taka kompleksowość przynosi efekty. W dziale o odchudzaniu będę pisała o najlepszych technikach oraz metodach odchudzania.